Wiadomości

To zły sposób na zabawę

Data publikacji 24.05.2023

Policjanci z Pakości, pow. inowrocławski, przesłali do sądu rodzinnego i nieletnich sprawę kradzieży z włamaniem do kościelnej skarbonki. Zebrany materiał dowodowy dotyczy bowiem trzech nieletnich. Teraz sąd przyjrzy się zachowaniu nastolatków i podejmie dalsze decyzje.

Policjanci z komisariatu w Pakości, pow. inowrocławski, uzyskali informację o tym, że nastoletni chłopcy włamali się do skarbonki kościelnej z datkami i zabrali pieniądze. Do zdarzenia miało dojść w miniony piątek (19.05.23) w godzinach popołudniowych na terenie pakoskiej gminy. Podczas ustaleń funkcjonariusze zebrali dowody, które potwierdziły, że doszło do takiego przestępstwa. Materiały zostały przekazane do sądu dla nieletnich, który rozpatrzy sprawę.

Policjanci przestrzegają, że takie pomysły to zły sposób na spędzanie czasu wolnego przez nastoletnie osoby. Tego typu wybryki kończą się tym, że policjanci materiały przesyłają do oceny sądu. Nieletni, by złożyć wyjaśnienia muszą się tam stawić z rodzicami lub pełnoletnimi opiekunami. Jeśli sąd uzna, że popełniony czyn to przejaw demoralizacji może zadecydować o środkach wychowawczych czy nawet poprawczych.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony