Wiadomości

Multirecydywista ponownie zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 26.05.2023

Policjanci z toruńskiego Śródmieścia ponownie zatrzymali 35-latka, podejrzanego o włamanie do skrzynek ofiarnych w kościele i kradzież pieniędzy. Był to ten sam mężczyzna, który dwa tygodnie wcześniej usłyszał zarzuty za podobne przestępstwa. Teraz, jako multirecydywiście, grozi mu do 15 lat więzienia.

W miniony wtorek (23.05.23) policjanci z Komisariatu Policji Toruń – Śródmieście otrzymali zgłoszenie o ponownej kradzieży pieniędzy z kościelnej skrzynki na datki. Jak ustalili na miejscu funkcjonariusze, sprawca działał bardzo podobnie do podejrzanego, który został zatrzymany przez kryminalnych na początku maja. Mężczyźnie udowodniono wtedy trzy kradzieże z kościelnych skarbon. Po dokładnej analizie zebranych dowodów i przejrzeniu zapisu monitoringu okazało się, że to nie kto inny, jak ten sam 35-letni torunianin. Policjanci zatrzymali go w mieszkaniu.

Wczoraj (25.05.23) m Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Policyjne systemy informatyczne wykazały, że był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa, a tych ostatnich dokonał jako multirecydywista.

Dlatego za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności, ale o tym będzie już decydował sąd.

Autor: mł. asp. Dominika Bocian
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony