Wiadomości

Policjant, w drodze na służbę, zatrzymał kompletnie pijanego rowerzystę

Data publikacji 26.05.2023

Inowrocławski policjant wydziału patrolowo-interwencyjnego zauważył cyklistę, który jechał wężykiem. Funkcjonariusz zareagował natychmiast. Chwilę później potwierdziło się, że rowerzysta był kompletnie pijany i teraz poniesie za to konsekwencje.

Wczoraj (25.05.23) jeden z policjantów inowrocławskiej „patrolówki” jechał na nocną służbę. W sąsiednim powiecie konińskim zauważył rowerzystę, który poruszał się całą szerokością jezdni. Nagle cyklista wjechał na chodnik i się przewrócił. Po chwili jednak się podniósł i   kontynuował jazdę.

Policjant, podejrzewając, że mężczyzna może być nietrzeźwy, zatrzymał auto i interweniował. Rzeczywiście, podczas rozmowy z rowerzystą funkcjonariusz wyczuł alkohol, a on sam też przyznał, że wcześniej pił. Z kieszeni jego spodni wystawała nawet butelka alkoholu.

Policjant powiadomił dyżurnego konińskiej policji, który przysłał w to miejsce patrol „drogówki”. Kontrola trzeźwości 38-letniego cyklisty wykazała, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Patrol ukarał go mandatem w wysokości 2 500 złotych.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony