Wiadomości

Podsumowanie działań MOTOCYKLICZNI

Data publikacji 05.06.2023

„Motocykliczni” to kolejne działania przeprowadzone przez kujawsko-pomorskich policjantów ruchu drogowego w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Niestety nie obyło się bez grzywien i zatrzymanych uprawnień do kierowania. Najwięcej wykroczeń to przekroczenie dozwolonej prędkości.

W minioną sobotę i niedzielę (3 i 4.06.23) kujawsko-pomorscy policjanci w godzinach 6:00 – 22:00 prowadzili wojewódzkie działania pn. „Motocykliczni”. Ukierunkowane one były na wyegzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, w tym ograniczeń prędkości, a co za tym idzie zmniejszenia liczby wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością. Mundurowi głównie zwracali uwagę na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz sprawdzali uprawnienia do kierowania motocyklem.

Podczas działań, policjanci skontrolowali 2 135 kierujących, w tym 518 motocyklistów. Ujawnili 961 przekroczeń dozwolonej prędkości oraz 306 innych naruszeń przepisów. Mundurowi zatrzymali 76 dowodów  rejestracyjnych oraz 16 praw jazdy.

Zbyt szybka jazda to nie tylko jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji, ale także zdecydowanie większe ich skutki. Kujawsko-pomorscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu", dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Uważajmy również na pieszych!

Autor: asp. szt. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony