Wiadomości

Podsumowanie akcji „Trzeźwy poranek"

Data publikacji 13.06.2023

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wczoraj w godzinach rannych wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Podczas działań „Trzeźwy poranek” mundurowi skontrolowali 11 005 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i ujawnili 28 „na podwójnym gazie”.

Wczoraj (12.06.23), w ramach akcji „Trzeźwy poranek”, policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kontrole trzeźwości kierujących pojazdami. Działania trwały od 6.00 do 8.00. Przy wykorzystaniu urządzeń typu Alco-Blow w ciągu kilku sekund każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu w organizmie.

Do działań, oprócz policjantów ruchu drogowego, zaangażowano również funkcjonariuszy innych pionów, wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie, zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu. Kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa.

Policjanci skontrolowali 11 005 kierujących i ujawnili 14 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości oraz 13 po użyciu alkoholu. Niestety znalazł się również rowerzysta, który zdecydował się na kierowanie jednośladem mimo, że nie powinien. Podczas działań mundurowi zatrzymali 27 praw jazdy i 3 dowody rejestracyjne.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

„Trzeźwy poranek” na drogach powiatu radziejowskiego

„Trzeźwy poranek" na drogach powiatu inowrocławskiego

„Trzeźwy poranek" na drogach powiatu mogileńskiego

„Trzeźwy poranek" na drogach powiatu bydgoskiego

Autor: asp. szt. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjant kontroluje kierowcę mercedesa
  • Policjant kontroluje kierowcę citroena
Powrót na górę strony