Wiadomości

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja

Data publikacji 14.06.2023

Idąc na zakupy w czasie wolnym od służby policjant Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Włocławka zauważył pośpiesznie wychodzącego ze sklepu mężczyznę niosącego alkohol. Gdy usłyszał krzyk ekspedientki, od razu zorientował się, że to złodziej. Funkcjonariusz szybko obezwładnił rabusia i udaremnił mu ucieczkę. 23-latek wkrótce stanie przed sądem.

Policjantem jest się zawsze, nie tylko w czasie służby, co udowodnił w minioną sobotę (10.06.23) młodszy aspirant Szymon Pasturczak z wydziału patrolowo-interwencyjnego włocławskiej komendy. Funkcjonariusz wybrał się w czasie wolnym od służby na zakupy, co i tak nie przeszkodziło mu w podjęciu interwencji i zatrzymaniu sprawcy kradzieży.

Gdy policjant wchodził do sklepu, minął go wychodzący stamtąd pośpiesznie młody mężczyzna, który niósł dwa opakowania ekskluzywnego alkoholu. Po chwili funkcjonariusz usłyszał też wołającą za klientem ekspedientkę i od razu zorientował się, że to złodziej.

Policjant zareagował natychmiast, szybko obezwładnił rabusia i udaremnił mu ucieczkę. Złodziejem okazał się 23-letni mieszkaniec Włocławka, którym następnie zajęli się przybyli na miejsce policjanci pełniący służbę.

Dzięki błyskawicznej reakcji policjanta w czasie wolnym złodziej został zatrzymany i nie uniknie odpowiedzialności. Materiały dotyczące kradzieży alkoholu na łączną kwotę około 400 złotych skierowane zostaną do sądu z wnioskiem o ukaranie.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony