Wiadomości

Celne uderzenie w narkotykowy proceder

Data publikacji 22.06.2023

Prawie 25 kilogramów narkotyków o czarnorynkowej wartości 1,5 miliona złotych nie trafi do potencjalnych odbiorców dzięki kryminalnym z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. 32-latek, do którego należały te środki wpadł w policyjną zasadzkę. Funkcjonariusze zatrzymali go w momencie, gdy pakował zakazany towar do auta. Decyzją sądu mężczyzna trafił tymczasowo za kraty na 3 miesiące, ale za posiadanie znacznej ilości narkotyków może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy, rozpracowując środowiska pseudokibiców, ustalili, że jeden z nich, mieszkaniec powiatu nakielskiego, może być zamieszany w narkotykowy proceder. W toku prowadzonych czynności policjanci uzyskali informację, że mężczyzna prawdopodobnie danego dnia przyjedzie do Trzcińca pod Bydgoszczą, gdzie w wynajmowanym garażu zorganizował tzw. magazyn. Tak też się stało.

W miniony piątek (16.06.23) niczego niepodejrzewający 32-latek pojawił się pod wytypowanym przez funkcjonariuszy adresem. Kryminalni zatrzymali go na gorącym uczynku, w trakcie pakowania do auta przygotowanego już wcześniej zakazanego towaru. Podczas przeszukania garażu, samochodu i miejsca zamieszkania policjanci zabezpieczyli susz, kryształy i tabletki. Wszystkie środki, jeszcze tego samego dnia, trafiły do laboratorium kryminalistycznego w Bydgoszczy na specjalistyczne badania.

Ekspertyzy potwierdziły, że to ponad 18 kilogramów marihuany, ponad 4 kilogramy substancji odurzającej 3-CMC i około 10 tysięcy sztuk ecstasy (ponad 2,5 kg). W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 25 kilogramów narkotyków, o łącznej czarnorynkowej wartości 1,5 miliona złotych.

Zatrzymany 32-latek, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut. Na podstawie zgromadzonego materiału kryminalni udowodnili mężczyźnie posiadanie znacznej ilości narkotyków. Śledczy wnioskowali do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

W niedzielę (18.06.23) zapadła decyzja, że 3 najbliższe miesiące spędzi on za kratami.

Za przestępstwo, o które jest podejrzany ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii w art. 62 ust. 2 przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa, a kryminalni nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Autor: Kamila Ogonowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Film Narkotyki.mp4

Pobierz plik Narkotyki.mp4 (format mp4 - rozmiar 22.89 MB)

Powrót na górę strony