Wiadomości

„Kaskadowy pomiar prędkości” na DK 10

Data publikacji 26.06.2023

Droga krajowa nr 10 znalazła się w miniony piątek pod szczególnym nadzorem policjantów z jednostek powiatu bydgoskiego, toruńskiego, nakielskiego i lipnowskiego w ramach działań pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania obowiązujących ograniczeń, jak również egzekwowali od kierujących przestrzegania innych przepisów ruchu drogowego.

Głównym celem przeprowadzonych w miniony piątek (23.06.23) działań pod kryptonimem „Kaskadowy pomiar prędkości” było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Przypominamy, że droga krajowa nr 10 charakteryzuje się bardzo dużym natężeniem ruchu, przy trudnej i niesprzyjającej kierowcom infrastrukturze. Niestety codziennie funkcjonariusze ujawniają tzw. piratów drogowych, których lekceważenie przepisów drogowych doprowadza do niebezpiecznych sytuacji.

Dlatego też, aby wyeliminować z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców od 14.00 do 22.00 funkcjonariusze kontrolowali prędkość jadących tam aut. W trakcie czynności mundurowi zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa, stan techniczny oraz przestrzeganie innych przepisów ruchu drogowego. Podczas działań policjanci wykorzystywali dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideo rejestrator. Funkcjonariusze skontrolowali 115 pojazdów, ujawniając 75 naruszeń prędkości.

Policjanci apelują: kierowco przestrzegaj ograniczeń prędkości, nie wyprzedzaj w miejscach niebezpiecznych, zachowaj bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu.

Pamiętaj, nie jesteś sam na drodze. Szacunek do innych użytkowników dróg, kultura jazdy oraz życzliwość pozwoli bezpiecznie i przyjemnie dojechać do celu podróży.                                                                    

                                                                                                    

Autor: mł. asp. Agnieszka Bubień
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony