Wiadomości

Znaczna ilość amfetaminy i marihuany nie trafi na rynek

Data publikacji 03.07.2023

Włocławscy policjanci zatrzymali 50-latka podejrzanego o posiadanie zabronionych substancji. W wyniku przeszukania znaleźli u mężczyzny znaczną ilość amfetaminy i marihuany. Zgodnie z decyzją sądu włocławianin trafił już tymczasowo na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Włocławka, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, ustalili, że 50-letni mieszkaniec miasta może przewozić znaczne ilości narkotyków. Funkcjonariusze postanowili tę wiedzę zweryfikować. Ich podejrzenia potwierdziły się w środę (28.06.23), gdy zatrzymali do kontroli pojazd, którym poruszał się włocławianin. W bagażniku auta policjanci ujawnili 10-litrowy kanister z bezbarwną oleistą cieczą. Kolejne podejrzane środki znaleźli w mieszkaniu mężczyzny, gdzie zabezpieczyli prawie 50 gramów suszu roślinnego.

50-latek trafił do policyjnego aresztu. Zabezpieczone środki natomiast zostały przewiezione do laboratorium kryminalistycznego w Bydgoszczy. Tam okazało się, że ciecz w kanistrze to 10 litrów płynnej amfetaminy, której czarnorynkowa wartość wynosi około pół miliona złotych. Z kolei susz roślinny okazał się być marihuaną.

Kryminalni doprowadzili zatrzymanego włocławianina do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych, w piątek (30.06.23) sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.


 

Autor: sierż. szt. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony