Wiadomości

Mieszkaniec toruńskich Bielaw namierzony i zatrzymany z amfetaminą

Działania policjantów Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Toruń-Rubinkowo doprowadziły do zatrzymania 37-latka, który miał w swoim garażu ponad 250 gramów amfetaminy. Podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Teraz grozi mu 10 lat więzienia.

W minioną środę (5.07.23) kryminalni z Komisariatu Policji Toruń-Rubinkowo, którzy na co dzień zajmują się przestępczością narkotykową, przeszukali garaż użytkowany przez 37-letniego mieszkańca toruńskich Bielaw. Zgodnie ze swoimi ustaleniami, policjanci znaleźli tam zbrylony, biały proszek. Przeprowadzone wstępne badania narkotesterem potwierdziły, że to ponad 250 gramów amfetaminy. Zabezpieczone narkotyki trafiły do laboratorium kryminalistycznego, a ich właściciel do policyjnego aresztu.

Następnego dnia (6.07.23) mundurowi doprowadzili podejrzanego do prokuratury, gdzie, na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego, usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej. Prokurator, nadzorujący śledztwo, zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór.  

Za przestępstwo, o które podejrzany jest 37-latek ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat.

Autor: st. sierż. Sebastian Pypczyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony