Wiadomości

Inowrocławscy policjanci namierzyli siedmiu poszukiwanych

Data publikacji 11.07.2023

Mają do odbycia kary aresztu, pozbawienia wolności, niektórzy powinni uiścić grzywnę. Nie reagują na polecenia sądów, dlatego poszukują ich policjanci.

Policjanci inowrocławskiej „patrolówki” i z jednostek podległych komendzie powiatowej ustalili ostatnio miejsca pobytu poszukiwanych siedmiu osób. Niektórzy z nich trafili do zakładów karnych, gdzie odbywają wyroki. Jeden uniknął odsiadki.

Nakazy doprowadzenia do sądów, prokuratur, czy wiezień celem odbycia kar, inowrocławscy policjanci otrzymują z całego kraju. Na tej podstawie funkcjonariusze rozpoczynają poszukiwania. W ręce policjantów wpadają osoby, które ukrywają się. Pośród nich są też i tacy, którzy pomimo, że sąa poszukwani to popełniają kolejne przestępstwa.

Tak było w przypadku 40-letniego mężczyzny z województwa wielkopolskiego. Został on zatrzymany przez policjantów wydziału patrolowo-interwencyjnego z Inowrocławia podczas legitymowania. W trakcie czynności funkcjonariusze znaleźli przy nim woreczek ze środkami psychotropowymi. Mężczyzna został zatrzymany, bo był poszukiwany przez bydgoskich policjantów do odbycia kary roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności.

Wpadł również 27-letni mężczyzna z Mogilna, który przebywał w Inowrocławiu, a został zatrzymany w związku z interwencją w sprawie uszkodzenia drzwi. Do aresztu trafił na 10 dni.

Rozliczony został również 26-latek, który był poszukiwany do odbycia 3 dni aresztu. Miał możliwość uniknięcia tego po uiszczeniu do sądu kwoty w wysokości 300 złotych, co niezwłocznie przy patrolu zrobił.

Zatrzymany przez kruszwickich policjantów 30-latek odbywa już wyrok 5 miesięcy pozbawienia wolności.

Pakoscy policjanci natomiast namierzyli i zatrzymali 49-letniego poszukiwanego, który trafił za kraty na 100 dni.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony