Wiadomości

Podziękowanie za obywatelską postawę

Data publikacji 22.08.2023

Komendant Powiatowy Policji w Radziejowie oraz Starosta Radziejowski podziękowali dwójce mieszkańców powiatu za pomoc w zatrzymaniu pijanego kierowcy. Podkreślili, że wsparcie policyjnych działań ze strony społeczeństwa jest ważne, a eliminowanie z ruchu nietrzeźwych „za kółkiem" jest priorytetem.

Komendant Powiatowy Policji w Radziejowie inspektor Maciej Estkowski podziękował mieszkańcom powiatu, którzy wykazali się wzorową obywatelską postawą. Pani Anna oraz Pan Jacek uniemożliwili jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Zatrzymany przez nich mężczyzna wsiadł za kierownicę auta, mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

W spotkaniu wziął udział także Starosta Radziejowski Pan Jarosław Kołtuniak, który przyłączył się do podziękowań za takie działanie. Powiedział, że jest dumny z mieszkańców powiatu radziejowskiego, którzy reagują, gdy widzą, że zagrożone jest dobro innych mieszkańców.

Szef radziejowskich policjantów i Starosta Radziejowski, dziękując za obywatelską postawę, wręczyli okolicznościowe listy gratulacyjne oraz symboliczne upominki. Inspektor Maciej Estkowski podkreślił, że wsparcie policyjnych działań ze strony społeczeństwa jest ważne, a eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców jest priorytetem i przyczynia się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Komendant czyta list gratulacyjny
  • Pani Ania, Pan Jacek, Komendant Powiatowy i Starosta radziejowski stoją na środku gabinetu
  • Starosta gratuluje ani Ani
Powrót na górę strony