Wiadomości

Poszukiwany w rękach toruńskich policjantów

Data publikacji 23.08.2023

Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali 44-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd za wprowadzenie do obrotu znacznej ilość narkotyków. Ponadto podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nim ponad 13 gramów amfetaminy, za co dodatkowo odpowie. Poszukiwany został już doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi ponad 2 lata i 7 miesięcy.

Wczoraj (22.08.23) policjanci z wydziału kryminalnego toruńskiej komendy, na podstawie zdobytych informacji, namierzyli i zatrzymali 44-latka, który od lutego ukrywał się przed organami ścigania. Chciał w ten sposób uniknąć odpowiedzialności za czyny z przeszłości. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego i kilku nakazów doprowadzenia do jednostki penitencjarnej celem odbycia kara pozbawienia wolności.

Jakby tego było mało, w trakcie przeszukania jego odzieży kryminalni znaleźli przy nim sproszkowaną substancję. Wstępne policyjne testy potwierdziły, że to ponad 13 gramów amfetaminy. Kryminalni zabezpieczyli znaleziony proszek i przekazali go do laboratorium kryminalistycznego, gdzie zostanie poddany szczegółowym badaniom.

Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności z udziałem zatrzymanego policjanci doprowadzili go prosto do celi zakładu karnego. Zgodnie z dyspozycją sądu 44-latek spędzi tam ponad 2 lata i 7 miesięcy.

Jeżeli ekspertyza kryminalistyczna wykaże, że znaleziony proszek to amfetamina, wówczas 44-latek odpowie także za posiadanie zakazanych substancji, za co grozi mu dodatkowa kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. szt. Sebastian Pypczyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony