Wiadomości

„Motocykliczni" na kujawsko-pomorskich drogach

Data publikacji 28.08.2023

„Motocykliczni” to kolejne działania przeprowadzone przez kujawsko-pomorskich policjantów ruchu drogowego w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Niestety nie obyło się bez grzywien i zatrzymanych uprawnień do kierowania. Najczęściej popełnianym wykroczeniem było przekroczenie dozwolonej prędkości.

Od piątku do niedzieli (25- 27.08.23) kujawsko-pomorscy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Motocykliczni”. Działania ukierunkowane były na wyegzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, w tym ograniczeń prędkości, a co za tym idzie zmniejszenia liczby wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością. Mundurowi zwracali uwagę głównie na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz sprawdzali uprawnienia do kierowania motocyklem.

Podczas działań policjanci skontrolowali 3 052 kierujących, w tym 551 motocyklistów, ujawnili 1 121 przekroczeń dozwolonej prędkości oraz 653 inne wykroczenia, zatrzymali 151 dowodów rejestracyjnych oraz 25 praw jazdy.

Zbyt szybka jazda to nie tylko jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji, ale także zdecydowanie większe ich skutki. Kujawsko-pomorscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Kierowcy "noga z gazu", dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Uważajmy również na pieszych!

 

„Motocykliczni” w powiecie lipnowskim

„Motocykliczni” w powiecie bydgoskim

„Motocykliczni” w powiecie żnińskim

Autor: podkom. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony