Wiadomości

Trzymiesięczny areszt dla sprawcy kradzieży rozbójniczej

Na 3 miesiące tymczasowo do aresztu trafił 31-letni bydgoszczanin, który odpowie za kradzież rozbójniczą. Podejrzany wszedł do sklepu monopolowego i grożąc pracownikowi ukradł alkohol oraz papierosy. Do pomocy zawołał swojego kolegę, który pomógł mu zabrać artykuły. Teraz obu czekają konsekwencje karne.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek (31.08.23) rano w sklepie monopolowym przy ulicy Śniadeckich w Bydgoszczy. Wulgarny i agresywny klient wszedł do placówki handlowej i zażądał alkoholu, po czym sam zaczął go brać z półek. Groził przy tym pracownikowi sklepu niebezpiecznym narzędziem. Do pomocy w kradzieży zawołał swojego kolegę, który pomógł mu zabrać artykuły. Na tym jednak się nie zakończyło. Chwilę później, pierwszy z mężczyzn pojawił się ponownie, tym razem po papierosy. Ekspedient, obawiając się napastnika, wydał mu je.

Informacja o zdarzeniu trafiła do kryminalnych z bydgoskiego Śródmieścia, którzy od razu zajęli się ustalaniem tożsamości sprawców.

Jeszcze tego samego dnia, jeden z nich został zatrzymany w miejscu zamieszkania. To 31-latek, który jako pierwszy wszedł do sklepu i groził pracownikowi. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego bydgoszczanin usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej.

W piątek (1.09.23), na wniosek policjantów i prokuratora, sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Policjanci znają również personalia drugiego ze sprawców. Jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.7 MB)

Powrót na górę strony