Wiadomości

Zignorował ograniczenie prędkości w obszarze zabudowanym i poniósł dotkliwe konsekwencje

Data publikacji 19.09.2023

Policjanci z włocławskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej 26-latka, który zlekceważył przepisy drogowe. Nie bacząc na ograniczenie prędkości, pędził przez obszar zabudowany z prędkością 147 km/h. Za takie zachowanie mundurowi ukarali kierowcę wysokim mandatem i zatrzymali mu na trzy miesiące prawo jazdy.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Niestety, pomimo licznych apeli, wciąż nie brakuje kierowców, którzy lekceważą przepisy drogowe i znacznie przekraczają dozwoloną prędkość.

Policjanci ruchu drogowego każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem uczestników ruchu i konsekwentnie eliminują z dróg piratów drogowych. Kolejny z nich poniósł konsekwencje zbyt szybkiej jazdy w minioną sobotę (17.09.23).

Wówczas mundurowi z włocławskiej grupy SPEED zmierzyli prędkość mercedesa jadącego aleją Królowej Jadwigi. Okazało się, że kierowca jechał w obszarze zabudowanym o wiele za szybko niż pozwalały na to przepisy. Pomiar wykazał prędkość 147 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 80 km/h.

Policjanci zatrzymali auto do kontroli drogowej i wyciągnęli konsekwencje wobec nieodpowiedzialnego kierowcy. Za złamanie przepisów ukarany został mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych i punktami karnymi oraz utracił na trzy miesiące prawo jazdy.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony