Wiadomości

Kradł perfumy z „wysokiej półki”, ale nie tylko

Data publikacji 20.09.2023

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zatrzymali mężczyznę, który w jednej z drogerii na terenie miasta ukradł drogie perfumy. Sprawca to 18-letni mieszkaniec Świecia. Policjanci udowodnili mu również inne przestępstwa. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

W poniedziałek (18.09.23) policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie Świecia, w jednym ze sklepów drogeryjnych, nieznany mężczyzna ukradł kilka markowych perfum. Sprawne działania policjantów wydziału kryminalnego doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 18-letniego mieszkańca Świecia, podejrzewanego o tę kradzież. Mundurowi, w trakcie prowadzonego postępowania, udowodnili mężczyźnie również inne przestępstwa popełnione na terenie miasta.

Wczoraj (19.09.23), 18- latek usłyszał zarzuty. Odpowie za kradzież oraz uszkodzenie mienia, gdyż pomiędzy 31 lipca a 1 sierpnia zniszczył zaparkowany przy ulicy Wojska Polskiego samochód oraz zdewastował zieleń i stłukł szybę na terenie jednej ze szkół w Świeciu. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: kom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony