Wiadomości

Stracili uprawnienia za nadmierną prędkość

Grudziądzcy policjanci zatrzymali dwoje kierujących, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 k/h. Takie postępowanie kończy się zatrzymaniem prawa jazdy, wysokim mandatem i punktami karnymi. Takie też konsekwencje poniosła kierująca volkswagenem i kierowca volvo.

Wczoraj (26.09.23) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu, w miejscowości Jankowice, na drodze krajowej nr 16 zatrzymali do kontroli 29-letniego mieszkańca Poznania. Mężczyzna, kierując osobowym volvo przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w kwocie 2 000 zł, a jego konto zasiliło 14 punktów.

Dzień wcześniej (25.09.23) policjanci z grupy SPEED pracowali na ulicy Południowej w Grudziądzu. Tuż przed 13.00 zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Kierująca nim 35-letnia mieszkanka powiatu grudziądzkiego miała bowiem „na liczniku" 97 km/h przy ograniczeniu do 40 km/h. Za przekroczenie prędkości o 57 km/h w obszarze zabudowanym została ukarana mandatem w kwocie 1 500 zł i 13 punktami.

W obu przypadkach policjanci zatrzymali kierowcom uprawnienia. Teraz przez 3 najbliższe miesiące będą musieli powstrzymać się od jazdy.

Przypominamy!
Osoba, która  będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres zakazu będzie przedłużony do 6. Jeśli kierowca w dalszym ciągu będzie decydował się wsiąść za kółko, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Autor: asp. Łukasz Kowalczyk
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony