Wiadomości

Tytoń bez akcyzy przejęli inowrocławscy kryminalni

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Inowrocławia przechwycili nielegalny tytoń. Mężczyzna, który posiadał taki ładunek w samochodzie próbował uniknąć opłat akcyzowych. Straty Skarbu Państwa to ponad 13 tysięcy złotych.

Wczoraj (26.09.23) kryminalni z Inowrocławia uzyskali informację o tym, że w samochodzie marki VW Golf, na konińskich tablicach, ma być przewożony „lewy” towar. Policjanci natychmiast podjęli działania i taki pojazd zauważyli na ulicy Marcinkowskiego. Zatrzymali vw i podczas przeszukania w bagażniku ujawnili worek jutowy, a w nim paczki z tytoniem. Łączna waga ładunku to 15 kg. Policjanci zabezpieczyli cały nielegalny towar, a kierującego samochodem zatrzymali do wyjaśnienia.

38-letni mieszkaniec Konina odpowie za naruszenie przepisów ustawy karnej skarbowej. Wstępnie oszacowano, że straty Skarbu Państwa wyniosły ponad 13 tysięcy złotych. Dalej sprawą zajmie się służba celna, która przejmuje również zabezpieczony towar. Mężczyzna może się spodziewać kary finansowej. Utracił też bezpowrotnie nielegalny tytoń.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony