Wiadomości

Kontrabanda i próba wręczenia łapówki

Na 10 lat pozbawienia wolności naraził się 54-letni mieszkaniec Inowrocławia, który wiózł tytoń i papierosy bez akcyzy. Próbował się wymigać od odpowiedzialności i zaproponował policjantom wręczenie korzyści majątkowej. Odpowie za próbę wręczenia łapówki i paserstwo akcyzowe.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z Inowrocławia uzyskali informację o samochodzie, którym miał jechać mężczyzna i przewozić nielegalny towar. Policjanci wystawili punkt kontrolny w miejscowości Kłopot i tam zatrzymali samochód marki Peugeot.

Jak się okazało, informacja był „trafiona”. Kierowca przewoził 320 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz paczkę z tytoniem o wadze 0,5 kilograma. Po tym, jak usłyszał, że zostanie zatrzymany, zaproponował policjantom 6 000 złotych za to, że puszczą go i sprawy nie będzie. To tylko pogorszyło sytuację 54-letniego inowrocławianina, bo ściągnął na siebie kolejne kłopoty.

Całą kontrabandę policjanci zabezpieczyli, a Skarb Państwa działalnością mężczyzny stracił ponad  8000 złotych.

Zebrane dowody skutkowały tym, że mężczyzna był doprowadzony do oskarżyciela i usłyszał zarzut dotyczący paserstwa akcyzowego, ale nie tylko. Poniesie też konsekwencje za próbę wręczenia policjantom łapówki.

Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Kara jaka mu grozi to 10 lat więzienia i wysoka grzywna.
  

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony