Wiadomości

Odpowie za podpalenia

Data publikacji 05.10.2023

Inowrocławscy kryminalni ustalili i zatrzymali 51-letniego mężczyznę. Jest on podejrzany o podpalenie. Niebawem policjanci przedstawią mu kolejny zarzut. Mężczyzna decyzją sadu został aresztowany. Grozi mu 10 lat więzienia.

W lipcu i wrześniu na terenie Inowrocławia miały miejsce dwa pożary. W obu przypadkach paliły się kontenery na śmieci przy dwóch pawilonach handlowych. Od nich zajęły się ogniem elewacje budynków. Straty zostały oszacowane na kilkaset tysięcy złotych.

Postępowania w tych sprawach prowadzi wydział kryminalny inowrocławskiej policji. Gromadzenie materiału dowodowego doprowadziło policjantów do wniosków, że do pożarów doszło na skutek umyślnych podpaleń, co potwierdzili biegli z dziedziny pożarnictwa. Związek zaś z nimi może mieć jedna i ta sama osoba.

Kryminalni mając rysopis mężczyzny i znając sposób jego działania ustalili, że za przestępstwami stoi znany funkcjonariuszom 51-letni mieszkaniec miasta. We wtorek (03.10.2023) policjanci namierzyli i zatrzymali mężczyznę w centrum miasta.

Inowrocławianin usłyszał zarzut podpalenia jednego z budynków sklepu. Następnie został doprowadzony do oskarżyciela oraz sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Decyzją sądu zatrzymany trafił na trzy miesiące za kraty.

Śledczy zebrali kolejne dowody świadczące o jego przestępczym procederze. Policjanci podejrzewają go o podpalenie pasażu handlowego. Niebawem zatem zostaną mu przedstawione dodatkowe zarzuty. Kodeks karny za podpalenie przewiduje karę do 10 lat więzienia.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka KPP w Inowrocławiu
Publikacja: nadkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony