Wiadomości

Trwa ogólnopolska kampania „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”

Data publikacji 08.12.2023

Już po raz ósmy w całym kraju odbywa się kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. W jej ramach, kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić prawidłowe ustawienie świateł w swoim samochodzie. Kampania ma zwrócić uwagę kierowców, jak ważny dla ich bezpieczeństwa jest stan oświetlenia pojazdu. 9 grudnia mamy ostatnią okazję, aby bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w naszych autach.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zainaugurowali kampanię pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” na terenie Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów , mieszczącej się przy Szosie Lubickiej 90 w Toruniu.  Ta ogólnopolska akcja, która rozpoczęła się 19 października, a zakończy 15 grudnia, organizowana jest przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wraz z Instytutem Transportu Samochodowego oraz innymi partnerami już po raz ósmy.

Wzorem lat ubiegłych, na wybranych stacjach kontroli pojazdów, kierowcy, przez kolejne cztery soboty, mogą bezpłatnie sprawdzić prawidłowe ustawienie świateł w swoim samochodzie. Kampania ma zwrócić uwagę kierowców, jak ważny dla ich bezpieczeństwa jest stan oświetlenia pojazdu. Korzystający z aplikacji Yanosik kierowcy, będą otrzymywać informacje na temat akcji oraz na podstawie swojej lokalizacji zostaną „doprowadzeni” przez nią do najbliższej stacji kontroli pojazdów biorących udział w przedsięwzięciu.

Sprawdzany będzie stan żarówek, lamp i ustawienie. Celem kapanii jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz jego stan, w szczególności mając na uwadze obecne warunki drogowe, kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne zjawiska atmosferyczne. Jakość oświetlenia pojazdów bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Źle ustawione światła nie będą oświetlały pobocza, mogą oślepiać innych kierowców, a także pieszych, co może doprowadzić nawet do wypadków.

Kujawsko-pomorscy policjanci przez najbliższe tygodnie będą czujnie przyglądać się oświetleniu pojazdów. Funkcjonariusze będą wyciągać konsekwencje przewidziane prawem wobec tych kierujących, którzy nie zadbali o odpowiedni stan techniczny swoich aut w tym zakresie. Jeśli oświetlenie pojazdu będzie niesprawne lub niezgodne z warunkami policjant zatrzyma dowód rejestracyjny i skieruje auto na dodatkowe badania techniczne.

Ostatnia w tym roku okazaja by bezpatnie sprawdzić oświetlenie w wybranych stacjach diagnostycznych na terenie całego kraju, w tym również w naszym województwie, będzie w sobotę (9 grudnia).


ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z MOŻLIWOŚCI BEZPŁATNEGO SPRAWDZENIA ŚWIATEŁ W POJAZDACH!

WSZYSTKO W RAMACH KAMPANII „TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO”

 

"Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo" - KPP Aleksandrów Kujawski

„Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo” - KPP Żnin

„Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo” - KPP Inowrocław

„Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” - KMP Toruń

„Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” - KPP Lipno

 

Autor: asp. Agnieszka Bubień WRD KWP Bydgoszcz
Publikacja: asp. szt. Piotr Duziak

Film https://youtu.be/H2-OuiawNZI

Pliki do pobrania

  • 1.15 MB
Powrót na górę strony