Wiadomości

Sześciu poszukiwanych zatrzymanych przez policjantów ze Świecia

Data publikacji 30.10.2023

W trakcie pełnienia służby, policjanci nie tylko reagują na zgłaszane interwencje, ale także zatrzymują osoby poszukiwane. Przez miniony weekend funkcjonariusze z powiatu świeckiego zatrzymali 6 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Wszyscy to mężczyźni w wieku 24 – 50 lat. Najdłużej za kratami spędzi 50-latek, ma do odbycia 6 miesięcy więzienia.

Zatrzymywanie osób poszukiwanych jest jednym z wielu zadań Policji. Do jednostek w całym kraju niemal codziennie wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. Mundurowi, niemal każdego dnia, podczas codziennej służby, zatrzymują osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości i organami ścigania. W miniony weekend świeccy policjanci zatrzymali na terenie całego powiatu aż sześć takich osób. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 24 do 50 lat.  

Wszyscy poszukiwani byli w celu odbycia kary w zakładzie karnym. Najdłużej, bo ponad 180 dni do odsiadki ma 50-letni mieszkaniec gminy Nowe. Pozostali mężczyźni mają do odbycia karę od 35 do 90 dni pozbawienia wolności. Wszyscy trafili do jednostek penitencjarnych.

Przypominamy, że niezapłacenie grzywny orzeczonej w postępowaniu, może skutkować przeliczeniem jej przez sąd na karę ograniczenia wolności. Można jej uniknąć jedynie przez uiszczenie zasądzonej grzywny.

Autor: kom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony