Wiadomości

Dwie doby działań - wstępne podsumowanie

Data publikacji 02.11.2023

Za nami dwie doby działań związanych z obchodami "Wszystkich Świętych". Policjanci koncentrują swoją uwagę głównie w okolicach cmentarzy. Patrole ruchu drogowego można spotkać także na trasach poza miastem. Nie inaczej będzie także podczas dzisiejszej doby, która będzie ostatnią, podczas której prowadzone będą wzmożone kontrole.

               

Policyjne patrole będą w okolicach cmentarzy, także dziś będzie do późnych godzin wieczornych. Wiele osób odwiedzi groby w dniu Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Policjanci nadal prowadzą wzmożone kontrole. Będą kierować ruchem, zwracać uwagę na to jak piesi poruszają się po drogach i w jaki sposób i gdzie przechodzą przez jezdnię. Oczywiście będą także zwracać uwagę na kierujących: z jaką prędkością poruszają się po drogach, a także będą ujawniać i eliminować z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, które zdecydują się prowadzić pojazdy.

Największe natężenie ruchu odnotowano na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. W służbie policjanci ruchu drogowego wykorzystywali bezzałogowe statki powietrzne policji, mogąc w ten sposób na bieżąco nadzorować ruch wokół nekropoli. W wielu miejscach zmieniona została organizacja ruchu, tak by z jednej strony umożliwić wszystkim sprawne dotarcie do nekropoli, z drugiej zaś przygotować miejsca parkingowe dla odwiedzających groby. W tych miejscach policjanci wspierani przez inne służby kierowali ruchem i pomagali kierowcom w sprawnym przemieszczaniu się.

Podczas dwóch dni działań, od wtorku (31.10) do środy (01.11) na drogach kujawsko-pomorskiego województwa doszło do 3 wypadków, w których rannych zostało dziewięć osób. Nikt nie zginął. Policjanci odnotowali ponad 120 kolizji. Podczas działań zatrzymaliśmy 38 kierowców, którzy będą odpowiadać za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.

Będziemy na służbie, żeby zapewnić bezpieczeństwo i ułatwiać poruszanie się w okolicach nekropoli. Apelujemy o zachowanie ostrożności, zdjęcie nogi z gazu i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego!

  

Autor: mł.insp. Monika Chlebicz podkom. Remigiusz Rakowski
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

  • Policjant przy przejściu dla pieszch.
  • Patrol policjantów na cmentarzu.
  • Patrol policjantów na cmentarzu.
  • Radiowóz na parkingu przy cmentarzu.
  • Radiowóz przy cmentarzu.
  • Policjanci przy motocyklu na cmentarzu.
  • Policjantka na przejściu.
  • Patrol przy ulicy w okolicy cmentarza.
  • Policjant przy radiowozie w okolicach cmentarza.
Powrót na górę strony