Wiadomości

Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu

Data publikacji 06.11.2023

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu sępoleńscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 47-letni pirat drogowy miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W niedzielę (5.11.23) około 17:00 dyżurny sępoleńskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że trasą Sępólno Krajeńskie – Lutowo pojazdem marki Audi jedzie nietrzeźwy kierujący. We wskazany w zgłoszeniu rejon natychmiast skierowano patrol dzielnicowych. Policjanci zauważyli i zatrzymali opisywany pojazd w miejscowości Piaseczno. Kierującym audi okazał się 47-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego. Funkcjonariusze skontrolowali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik potwierdził, że jest pijany. Alkomat wykazał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Stróże prawa zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz sądowy zakaz kierowani pojazdami.

Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników dróg. Dlatego reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Autor: st. asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony