Wiadomości

Szefowie służb podpisali porozumienie

Data publikacji 17.11.2023

Wczoraj Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy podpisał ważne porozumienie z Dyrektorem Okręgowym Służby Więziennej w Bydgoszczy. W Areszcie Śledczym w Bydgoszczy nocować będą konwojowani przez policjantów.

Na mocy Porozumienia podpisanego przez nadinspektora Piotra Leciejewskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy z pułkownikiem Andrzejem Gniotem Dyrektorem Okręgowym Służby Więziennej w Bydgoszczy konwojowani przez policjantów będą nocować na terenie Aresztu Śledczego w Bydgoszczy. Porozumienie to doprecyzowuje szczegóły praktyki, która już jest realizowana.

Osoby konwojowane etapowo przez policjantów Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy będą trafiały na noc do punktu noclegowego na terenie aresztu w Bydgoszczy. To usprawni realizację nakazów przetransportowania skazanych czy przebywających na terenie placówek penitencjarnych, zwłaszcza wówczas, gdy konwój jest realizowany do miasta oddalonego o wiele kilometrów od miejsca ich izolacji.

Korzystając z zaproszenia Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Bydgoszczy i Dyrektora Zakładu Karnego nr 1 w Grudziądzu Szef kujawsko-pomorskich policjantów uczestniczył także w XIV Ogólnopolskim Seminarium Naukowym „Kobieta w izolacji”.

 

 

 

Autor: mł.insp. Monika Chlebicz
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

  • Szefowie służb przekazują sobie teczkę z porozumieniem.
  • Oficerowie podczas podpisania porozumienia.
  • Gratulowanie sobie po podpisaniu porozumienia przez szefów służb.
  • Komendant stoi na przeciwko siedzącym uczestnikom spotkania
Powrót na górę strony