Wiadomości

Napadli na nastolatka, już siedzą w areszcie

Na 3 miesiące do aresztu trafili dwaj bydgoszczanie zatrzymani przez policjantów ze Szwederowa do sprawy rozboju . Mężczyźni zaatakowali 15-latka idącego na przystanek komunikacji miejskiej i ukradli mu telefon komórkowy, plecak z butami i słuchawki. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się w miniony poniedziałek (20.11.23) około 21:15 na ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Wówczas, idącego na przystanek komunikacji miejskiej 15-latka zaczepiło dwóch agresywnych mężczyzn, którzy zaczęli go wyzywać, szarpać i mu grozić, żądając oddania telefonu oraz plecaka. W pewnym momencie pobili go po twarzy i okradli.

Napastnicy, wraz z łupem wartym 1 350 złotych, oddalili się, a pokrzywdzony poprosił jednego ze świadków o udostępnienie telefonu i powiadomił o tej sytuacji Policję. 

Skierowani natychmiast na miejsce policjanci ze Szwederowa, znając rysopisy napastników, zauważyli ich na Rondzie Kujawskim i tam ich zatrzymali. Funkcjonariusze odzyskali również wszystkie skradzione przedmioty. 

19 i 25-latek trafili do policyjnego aresztu. Obaj odpowiedzą za rozbój.

Wczoraj (22.11.23), na wniosek policjantów i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował bydgoszczan na najbliższe 3 miesiące.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony