Wiadomości

Niebezpieczna sytuacja w obiektywie policyjnego drona

Data publikacji 01.12.2023

Policjanci przyglądali się zachowaniu kierowców w rejonach przejść dla pieszych. Do ujawniania wykroczeń wykorzystali policyjnego drona. Niebezpieczny manewr kierowcy Volkswagena zakończył się wysokim mandatem. Kierująca otrzymała 1500 zł mandatu i 15 punktów karnych.

Policjanci z inowrocławskiej „drogówki” działali wspólnie z funkcjonariuszami ruchu drogowego z Bydgoszczy. Do ujawniania wykroczeń wykorzystywali policyjnego drona. Operator „namierzał” kierujących, którzy rażąco naruszają przepisy ruchu drogowego, a tym samym stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych.

Policyjny dron zarejestrował niebezpieczny manewr kierowcy volkswagena. Ominął on pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych celem ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Ta niebezpieczna sytuacja miała swoje odzwierciedlenie w konsekwencjach. Policjanci ukarali kierowcę volkswagena wysokim mandatem w kwocie 1500 zł i 15 punktami karnymi.

Pamiętajmy, że kierującemu pojazdem zabrania się omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Autor: st. sierż. Emil Gawroński KPP Inowrocław
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.27 MB)

Powrót na górę strony