Wiadomości

Groźnie wyglądające zdarzenie na autostradzie w powiecie włocławskim

Data publikacji 01.12.2023

Dzisiaj (01.12.2023) funkcjonariusze włocławskiej drogówki pracowali na miejscu kolizji na 208 kilometrze autostrady A-1. Na szczęście pomimo poważnych zniszczeń auta osobowego i przewróconej ciężarówki nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj (1.12.23) około 2:00 na 208 km autostrady A-1 w okolicach miejscowości Grabówka, powiat włocławski. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 24-letni kierujący pojazdem ciężarowym scania, jadąc autostradą w kierunku Gdańska, nieprawidłowo ominął stojący na pasie awaryjnym pojazd osobowy renault i uderzył w jego tył. Następnie kierowca ciężarówki stracił panowanie nad zestawem i doszło do wywrócenia na pas zieleni, oddzielający jezdnie.

Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń i zdarzenie mundurowi zakwalifikowali jako kolizję drogową. Uczestnicy byli trzeźwi, a 24-letni sprawca, kierowca ciężarówki został ukarany mandatem za spowodowanie zdarzenia.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że w okresie jesienno-zimowym warunki drogowe są bardziej zmienne i niebezpieczne. Opady deszczu, śniegu, mgła, wcześnie zapadający zmrok znacznie ograniczają widoczność. Dodatkowo mokra i śliska nawierzchnia, czy też leżące na drodze liście powodują, że droga hamowania się wydłuża. Jedźmy ostrożnie i dostosujmy prędkość do zmiennej aury.

 

Autor: sierż. szt. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Kompletnie zniszczone auto
  • Wywrócona scania
  • Policjant i strażak stoją na autostradzie w tle zdarzenie
  • Na pierwszym planie radiowóz na autostradzie w tle naczepa i rozbite auto
Powrót na górę strony