Wiadomości

Nie odśnieżył pojazdu, dlatego dostał mandat

Dach, przód, tył pojazdu i światła. Wszystko pokryte śniegiem. Tak jechał kierujący samochodem marki Renault. Nie uszło to uwadze policjantów z inowrocławskiej „drogówki", dlatego mężczyzna poniósł konsekwencje.

Policjanci wydziału ruchu drogowego podczas patrolu na ulicy Toruńskiej w Inowrocławiu zauważyli samochód. Pojazd jechał jak jedna wielka śnieżna kula. To za sprawą kierowcy, który nie zadbał, by auto właściwie przygotować do jazdy. 

Artykuł 66 ustawy prawo o ruchu drogowym wskazuje, że pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę, zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu.

Jazda nieodśnieżonym samochodem lub takim, którego kierowca ma ograniczone pole widzenia ze względu na zamarznięte szyby, jest wykroczeniem. Grozi za to mandat. Pamiętajmy o odśnieżaniu pojazdów, aby nie powodować zagrożenia w ruchu drogowym.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony