Wiadomości

Włamania, kradzież samochodu i tymczasowy areszt dla 19-latka

Decyzją Sądu Rejonowego w Mogilnie najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 19-letni mieszkaniec Bydgoszczy. Mężczyzna mimo młodego wieku ma już na swoim koncie kilka poważnych przestępstw. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie na terenie powiatu mogileńskiego doszło do serii przestępstw przeciwko mieniu. Pierwsze z nich miało miejsce 8 grudnia około godziny 23:30 w Strzelnie, gdzie sprawca po włamaniu do sklepu hydraulicznego ukradł pieniądze w kwocie 500 złotych. Tej samej nocy w Mogilnie ktoś próbował włamać się na Dworcu PKP do pomieszczenia pełniącego funkcję tymczasowej kasy biletowej. Z kolei 11 grudnia zgłoszono włamanie do autobusu zaparkowanego na Dworcu PKS w Mogilnie i kradzież z szuflady kasy fiskalnej 223 złotych, a także włamanie do jednego z mogileńskich warsztatów samochodowych, skąd sprawca ukradł 1000 złotych oraz zaparkowany w obrębie warsztatu pojazd marki Audi A6 o wartości 25 000 złotych, którym odjechał w nieznanym kierunku. 

Policjanci wydziału kryminalnego niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do ustalenia szczegółowych okoliczności tych zdarzeń. Po wnikliwej analizie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze ustalili, iż sprawcą wszystkich tych przestępstw jest najprawdopodobniej ta sama osoba – 19-letni mieszkaniec Bydgoszczy.

Po tym, jak mogileńscy śledczy uzyskali informację, że podejrzewany 19-latek przebywa w Żyrardowie, woj. mazowieckie, powiadomili tamtejszych policjantów, którzy 13 grudnia zauważyli go siedzącego na parkingu wewnątrz skradzionego Audi A6. Młody mężczyzna został zatrzymany i przekazany następnego dnia policjantom z Mogilna.

Za popełnione przestępstwa usłyszał zarzuty, do których się przyznał. W miniony piątek 15 grudnia Sąd Rejonowy w Mogilnie przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury Rejonowej i zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Tomasz Bartecki
Publikacja: asp. szt. Piotr Duziak

Powrót na górę strony