Wiadomości

Podsumowanie Sylwestra i Nowego Roku na drogach

Data publikacji 02.01.2024

7 wypadków drogowych bez ofiar śmiertelnych, 12 osób rannych, 73 kierujących pod wpływem alkoholu - to bilans weekendu sylwestrowego i początku Nowego Roku. W okresie ubiegłego roku odnotowaliśmy 9 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 9 osób zostało rannych.

Podczas minionego sylwestrowego weekendu (29.12-01.01.2024r.) na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 7 wypadków drogowych, w których nikt nie zginął, a 12 osób zostało rannych. Funkcjonariusze, którzy w ciągu ostatnich czterech dni czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, zatrzymali do kontroli aż 73 osoby, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę wcześniej spożywając alkohol. Ta liczba kierujących pod wpływem alkoholu z jednej strony świadczy o dużej skuteczności i efektywności pracy policji w walce z nietrzeźwością na kujawsko-pomorskich drogach, z drugiej strony powinna pobudzać do refleksji, że pomimo licznych apeli tylu kierowców zdecydowało się na jazdę „na podwójnym gazie”.

Policjanci spodziewają się również, że część osób, które wyjechały na Sylwestra, wydłuży swój wypoczynek aż do następnej niedzieli. Do tych kierowców apelujemy o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu podczas powrotu. Na trasach wlotowych do miast możemy spodziewać się wzmożonych kontroli ruchu drogowego, podczas których policjanci będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i będą zwracać szczególną uwagę na łamiących przepisy ruchu drogowego.

KMP Bydgoszcz

KMP Toruń

KMP Włocławek

KMP Grudziądz

KPP Świecie

Autor: podkom. Remigiusz Rakowski WRD KWP Bydgoszcz
Publikacja: nadkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony