Wiadomości

Dzięki „łowcom głów” z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy kolejni poszukiwani trafili za kraty

Data publikacji 22.01.2024

Gdy sprawy poszukiwań trafiają do policjantów Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Bydgoszczy los tych, którzy lekceważą wyroki jest w zasadzie przesądzony. Przekonali się o tym ostatnio dwaj mieszkańcy naszego województwa. Obaj, przez jakiś czas, będą teraz oglądać świat zza krat.

Tylko dwa dni zajęło policjantom z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy namierzenie 32-letniego mieszkańca powiatu chełmińskiego. Mężczyzna w 2021 r. został skazany prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Chełmnie na 2 lata i 8 miesięcy więzienia za kradzież, a także posiadanie narkotyków. Lekceważył jednak tę decyzję, dlatego w kwietniu ubiegłego roku wydano za nim list gończy.

Gdy sprawą zajęli się „łowcy głów” z komendy wojewódzkiej szybko przyszedł kres jego życia na wolności. 32-latek został zatrzymany w jednym z domów na terenie gminy Stolno, gdzie się ukrywał.   

Jeszcze tego samego dnia trafił on do Zakładu Karnego w Grudziądzu. Tam odsiedzi zasądzony wyrok.

Podobny los spotkał 51-letniego mieszkańca Bydgoszczy poszukiwanego listem gończym od listopada ubiegłego roku. Mężczyzna nie stawił się do więzienia, pomimo prawomocnego wyroku pozbawienia wolności orzeczonego w 2020 r. Decyzją Sądu Rejonowego w Bydgoszczy, za podrabianie dokumentów, za kratami winien spędzić rok.

51-latek unikał jednak odsiadki, dlatego namierzeniem go na początku stycznia zajęli się poszukiwacze z komendy wojewódzkiej. Policjanci, na podstawie przeprowadzonych ustaleń, wytypowali adres, gdzie mógł przebywać mężczyzna. Poszukiwany został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie Bydgoszczy, skąd został przewieziony do aresztu śledczego.

Autor: Kamila Ogonowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony