Wiadomości

Chcieli uniknąć odsiadki - jeden schował się pod kołdrą, drugi podawał nieswoje dane

Data publikacji 22.01.2024

By uniknąć odsiadki, poszukiwany przez lipnowski sąd mężczyzna nie chciał się spotkać z policjantami. Pojawił się jednak w domu co nie umknęło uwadze funkcjonariuszy i choć członkowie rodziny twierdzili, że go nie ma mundurowi przeszukali mieszkanie. Odnaleźli go w pokoju, który rzekomo był zamknięty. Poszukiwany ukrył się w pościeli.

48-letni mieszkaniec gminy Lipno unikał spotkania z policjantami, bo Sąd Rejonowy w Lipnie wydał za nim zarządzenie ustalenia miejsca pobytu wraz z nakazem doprowadzenia do zakładu karnego.
Kryminalni ustalili, że mężczyzna chwilowo przebywać może w miejscu zamieszkania i w sobotę (20.01.2024) weszli do domu poszukiwanego. Choć domownicy twierdzili, że poszukiwanego nie ma w mieszkaniu policjanci nie dali się zwieść. Jeden z pokoi, który rzekomo miał być zamknięty okazał się jego kryjówką. Policjanci znaleźli mężczyznę ukrytego w pościeli. Zatrzymany spędzi w zakładzie karnym najbliższy rok.

Drugiego poszukiwanego, także w sobotę, zatrzymali policjanci prewencji. 27-latka zauważyli podczas patrolu miasta. Choć mieszkaniec Lipna podawał funkcjonariuszom nieswoje dane osobowe, mundurowi nie dali się zwieść. Mężczyzna spędzi w zakładzie karnym 47 dni.

Autor: kom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony