Wiadomości

Kryminalni z Rypina zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków

Rypińscy policjanci zatrzymali 42-latka podejrzanego o łamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kryminalni, podczas przeszukania, znaleźli u niego znaczne ilości narkotyków, których jeszcze w ich obecności próbował się pozbyć. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

W miniony piątek (19.01.24) rypińscy kryminalni ustalili, że znany im 42-latek z Rypina może posiadać w mieszkaniu zakazane substancje, dlatego natychmiast do niego pojechali.  

Mężczyzna był bardzo zaskoczony wizytą policjantów i przyznał się, że posiada w domu narkotyki. Gdy jednak wyjął ze swojej skrytki woreczek z białym proszkiem, rozerwał go i próbował rozsypać jego zawartość po to, aby zmniejszyć jego wagę. Policjanci natychmiast zareagowali i powstrzymali go przed pozbyciem się dowodów. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli dodatkowo niebieskie tabletki.   

Wszystkie znalezione substancje kryminalni zabezpieczyli i sprawdzili policyjnym testerem. Jak wstępnie ustalili, było to 46 gramów amfetaminy i 130 sztuk tabletek extasy. Policjanci zatrzymali ich właściciela do wyjaśnienia.

Następnego dnia (20.01.24) mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za ten czyn grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor: asp. szt. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony