Wiadomości

Podsumowanie działań „Bezpieczny pieszy"

Data publikacji 31.01.2024

Kujawsko-pomorscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia popełniane przez nich samych, ale też i kierujących pojazdami. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozsądek i szacunek wobec innych. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo!

Wczoraj (30.01.24) na terenie naszego województwa kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wzmożone działania „Bezpieczny pieszy”, w których szczególną uwagę zwracali na kierujących popełniających wykroczenia wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, ale też przez nich samych. Cyklicznie prowadzone działania mają za zadanie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie wszystkim, jakie zagrożenia mogą występować jeżeli nie przestrzega się przepisów ruchu drogowego.

Podczas działań policjanci głównie reagowali na takie wykroczenia jak: nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa oraz wyprzedzanie na przejściach i bezpośrednio przed nimi, jak również przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym czy niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

W trakcie działań funkcjonariusze łącznie ujawnili 816 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi wobec pieszych, przy czym aż 531 spośród nich przekroczyło dozwoloną w rejonie tzw. zebr prędkość. 53 nie ustąpiło pierwszeństwa wchodzącemu na pasy pieszemu. Niestety również i niechronieni uczestnicy ruchu drogowego nie stosują się do obowiązujących przepisów. Następstwem takich niepoprawnych zachowań było ujawnienie przez policjantów 274 wykroczeń, z czego najczęstszym było przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Apelujemy do kierowców o rozsądek na drodze oraz zwracanie uwagi na pieszych, gdyż to oni są najbardziej narażeni na utratę życia lub zdrowia w wypadkach drogowych. Do niechronionych uczestników ruchu drogowego natomiast zaracamy sie z prośbą, by bardziej zadbali o swoje bezpieczeństwo.

 

KMP Bydgoszcz

KPP Radziejów

Autor: asp. Agnieszka Bubień
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony