Wiadomości

Sklepowi złodzieje wpadli w ręce więcborskich policjantów krótko po kradzieży

Więcborscy policjanci zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę podejrzanych o kradzieże różnego rodzaju artykułów z marketów na terenie kilku powiatów. Wartość strat oszacowano na blisko dwa tysiące złotych. Amatorzy cudzego mienia usłyszeli już zarzuty.

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi trójce bydgoszczan zatrzymanych w ubiegłym tygodniu przez więcborskich policjantów. Dwie kobiety (37 i 45 l.) i mężczyzna (46 l.) wpadli w ręce kryminalnych po tym, jak usiłowali dokonać kradzieży w jednym ze sklepów w Sypniewie (gmina Więcbork). Z dodatkowych informacji, jakie uzyskali mundurowi wynikało, że ta sama ekipa złodziei chwilę wcześniej popełniła tego typu przestępstwo w miejscowości Witunia.

Funkcjonariusze, wiedząc jakim pojazdem poruszają się podejrzani, opatrolowali prawdopodobną trasę ich przejazdu. Wówczas, na jednej z ulic w Więcborku, zauważyli opisywanego wcześniej mercedesa, którego zatrzymali do kontroli. Sprawdzając bagażnik auta, mundurowi natknęli się na różnego rodzaju produkty spożywcze, chemiczne i przemysłowe. Jak się później okazało, wszystkie te rzeczy pochodziły z przestępstwa.

Amatorzy cudzego mienia zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymana trójka, w przeciągu ostatnich dwóch dni podobnych kradzieży dokonywała również na terenie powiatu tucholskiego, nakielskiego i chojnickiego. Ich łupem padł towar o łącznej wartości prawie dwóch tysięcy złotych. Ponadto w trakcie przeszukania mieszkania należącego do dwójki zatrzymanych osób śledczy ujawnili dodatkowe fanty pochodzące z innych kradzieży. Funkcjonariusze przeanalizowali dokładnie zebrany materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mieszkańcom Bydgoszczy zarzutów kradzieży. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Autor: st. asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony