Wiadomości

Kontrola drogowa zakończona zarzutem posiadania znacznej ilości narkotyków

Kolejne narkotyki zostały ujawnione przez policjantów z komendy w Świeciu. Tym razem funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości zabronionych środków podczas kontroli drogowej. Sprawca usłyszał już zarzut. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W miniony wtorek (20.02.24) około 21.00 funkcjonariusze prewencji, podczas patrolu na terenie gminy Świecie, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw passatem. W trakcie czynności zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie 36-letniego kierowcy. Policjanci podejrzewali, że mógł mieć coś do ukrycia, dlatego sprawdzili wnętrze pojazdu i jego odzież.

Mundurowi nie mylili się. Przy mężczyźnie znaleźli worek foliowy wypełniony białym proszkiem. 36-letni mieszkaniec gminy Świecie został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Wstępna analiza zabezpieczonych środków wykazała, że jest to amfetamina. Do policyjnego depozytu trafiło jej ponad 70 gramów.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił postawić sprawcy zarzut. Odpowie on za posiadanie znacznej ilości zakazanych środków. Prokurator, wobec 36-latka, zastosował policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10.

Autor: kom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony