Wiadomości

Podsumowanie akcji „Truck & Bus”

Data publikacji 26.02.2024

Kujawsko-pomorscy policjanci, podobnie, jak funkcjonariusze w całym kraju, przeprowadzili działania pn. „Truck & Bus”. Funkcjonariusze skontrolowali 479 pojazdów ciężarowych i 21 autobusów. Głównym celem takich działań było wyeliminowanie nieprawidłowości w przewozie drogowym osób i rzeczy.

Wczoraj (25.02.2024), od wczesnych godzin rannych, kujawsko-pomorscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pod kryptonimem "Truck & Bus". Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na kierowców samochodów ciężarowych, autobusów oraz busów. W czasie prowadzonych działań kontrole drogowe obejmowały głównie aspekty bezpośrednio związane z bezpieczeństwem tych przewozów – w szczególności: stan techniczny pojazdów, przewożony ładunek, trzeźwość i czas pracy kierowców. Mundurowi weryfikowali także posiadane uprawnienia. Zwracali także uwagę na to czy kierujący respektują przepisy drogowe.

Policjanci skontrolowali 1 594 pojazdy, w tym 479 ciężarówek i 21 autobusów. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 103 auta, których stan techniczny nie był zgodny z wymogami technicznymi, w tym 7 nie zostało dopuszczonych do dalszej jazdy. Mundurowi zatrzymali 73 dowody rejestracyjne oraz stwierdzili 8 naruszeń nieprawidłowego zabezpieczenia ładunku. Policjanci ujawnili również 615 przekroczeń prędkości, z czego 61 było popełnionych przez kierujących pojazdami ciężarowymi i 1 przez kierującego autobusem.

Akcja "Truck & Bus" ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wyeliminowanie tych kierujących, których zachowanie stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

„Truck & Bus" na drogach powiatu nakielskiego

„Truck & Bus" na drogach powiatu lipnowskiego

„Truck & Bus" na drogach powiatu włocławskiego

„Truck & Bus" na drogach powiatu aleksandrowskiego

„Truck & Bus" na drogach powiatu bydgoskiego

Autor: podkom. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony