Wiadomości

„Trzeźwy kierujący" na drogach Kujaw i Pomorza

Data publikacji 27.02.2024

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wczorajszego ranka i wieczora wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Podczas działań „Trzeźwy kierujący” mundurowi skontrolowali 17 946 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, ujawnili 28 kierujących „na podwójnym gazie” oraz 2 osoby, które kierowały pojazdem nie stosując się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Wczoraj (26.02.24) w ramach akcji „Trzeźwy kierujący”, policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kontrole trzeźwości kierujących pojazdami. Policyjne działania trwały od 6.00 do 8.00 oraz od 18.00 do 20.00. Przy wykorzystaniu urządzeń typu Alco-Blow w ciągu kilku sekund każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu w organizmie.

Do działań, oprócz policjantów ruchu drogowego, zaangażowano również funkcjonariuszy innych pionów. Wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie, zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu. Kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa.

Policjanci sprawdzili 17 946 kierujących, spośród których 12 było w stanie nietrzeźwości i 12 po użyciu alkoholu. Niestety znalazło się również 4 cyklistów, którzy zdecydowali się na kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali 22 prawa jazdy i 27 dowodów rejestracyjnych. Mundurowi ujawnili również 2 osoby, które kierowały pojazdem nie stosując się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Trzeźwy kierujący” w powiecie inowrocławskim

„Trzeźwy kierujący” w powiecie radziejowskim

„Trzeźwy kierujący” w powiecie aleksandrowskim

„Trzeźwy kierujący” w powiecie nakielskim

„Trzeźwy kierujący” w powiecie bydgoskim

„Trzeźwy kierujący" w powicie toruńskim

„Trzeźwy kierujący" w powiecie świeckim

„Trzeźwy kierujący" w powiecie lipnowskim

„Trzeźwy kierujący" w powiecie mogileńskim

„Trzeźwy kierujący" w powiecie rypińskim

„Trzeźwy kierujący" w powiecie golubsko-dobrzyńskim

Autor: podkom. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony