Wiadomości

Policjant z WRD KWP w Bydgoszczy gościem audycji w Radiu PiK

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy kolejny już raz wziął udział w audycji Radia PiK. Tym razem mowa była o „nietrzeźwości za kierownicą” oraz bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego w województwie kujawsko-pomorskim.

Wczoraj (27.02.24) policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy podkom. Remigiusz Rakowski wziął udział w audycji Radia PiK z cyklu „Pytać każdy może”. Oprócz naszego Kolegi w studiu gościł także Pan Marek Weckwerth dziennikarz Gazetay Pomorskiej, zajmujący się tematyką związaną z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Tym razem, podczas audycji była mowa o „nietrzeźwości za kierownicą” oraz o bezpieczeństwie pieszych na drogach naszego województwa.

Na antenie poruszane były tematy związane z kierowaniem pojazdu pod wpływem alkoholu oraz o konsekwencjach z tym związanych, ale nie tylko. Mowa była również o pierwszeństwie pieszych na przejściu, uwzględniając relację tramwaj a pieszy itp. Policjant omówił także założenia akcji pn. „Na Drodze Patrz i Słuchaj” oraz przypomniał o zakazie korzystania z telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez jezdnię w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, drodze dla rowerów, torowisku lub „pasach".

Goście w studio odpowiadali na pytania słuchaczy oraz wyjaśniali wątpliwości związane z interpretacją przepisów. Audycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

W podsumowaniu policjant zaapelował o przestrzeganie obowiązujących przepisów, o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze oraz o wzajemny szacunek do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Autor: podkom. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony