Wiadomości

Będąc po służbie pomógł w zatrzymaniu pijanego kierowcy

Data publikacji 28.02.2024

Pijani kierowcy wiozą śmierć. Stwarzają realne zagrożenie wypadkami. Dlatego trzeba reagować na nieprawidłowości na drogach. Ostatnio interwencję podjął policjant z inowrocławskiej komendy, który, będąc po służbie, przyczynił się do zatrzymania kompletnie pijanego kierowcy volkswagena.

W miniony poniedziałek (26.02.24) po 19.00 st. post. Dominik Krystecki z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu inowrocławskiej komendy po służbie jechał w kierunku Konina.

Na drodze krajowej numer 15, przed Strzelnem, „wyskoczył” przed nim volkswagen passat, którym jechały dwie osoby.  Ten manewr, sposób oraz brak płynności jazdy dały policjantowi do myślenia, czy czasem kierujący nie jest pod wpływem alkoholu. Podejrzenie funkcjonariusza bardzo szybko się potwierdziło.

Policjant jechał za pojazdem, próbował go zatrzymać, lecz kierowca nie reagował. Podjął również ucieczkę i szarżował na drodze. Funkcjonariusz o sytuacji powiadomił dyżurnego komendy w Mogilnie, a sam jechał za autem nie tracąc go z oczu. Miejscowi stróże prawa zatrzymali kierowcę w miejscowości Żabienko. Okazało się, że mężczyzna (38l.) miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca poniesie surowe konsekwencje. Grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony