Wiadomości

Po pijanemu narobił sobie kłopotów

Data publikacji 29.02.2024

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu, niedługo po zgłoszeniu, zatrzymali mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu, wybił szybę jednego z lokali gastronomicznych na terenie miasta i awanturował się z obsługą. 25-latek odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo oraz liczne wykroczenia, które udowodnili mu mundurowi.

W minionym tygodniu policjanci ze Świecia odebrali zgłoszenie, z treści którego wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna najpierw wszczął awanturę w jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta, nie uregulował rachunku za zjedzony posiłek, wybił szybę w witrynie, a następnie uciekł.

Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce ustalili okoliczności całego zajścia oraz rysopis sprawcy. Sprawdzili przyległy do lokalu teren, lecz mężczyzny już nie było.

Informacja o zdarzeniu została przekazana przez dyżurnego jednostki wszystkim podległym patrolom. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Dzielnicowi z komendy w Świeciu zostali wezwani, przez zaniepokojoną mieszkankę Głogówka Królewskiego, do mężczyzny, który „kręcił” się po nieswojej posesji bez celu i pukał do okien. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, od razu rozpoznali sprawcę z podanego wcześniej rysopisu. Mężczyzna był kompletnie pijany i pokaleczony. Po opatrzeniu ran przez ratowników medycznych został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 25-letniemu mieszkańcowi powiatu nowosądeckiego zarzutu uszkodzenia mienia. Straty związane z jego przestępczym działaniem wycenione zostały na dwa tysiące złotych. Mężczyźnie, z uwagi na to, że jest recydywistą, grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Odpowie przed sądem również za liczne wykroczenia, których dopuścił się tego dnia na terenie Świecia. Policjanci udowodnili mu między innym kradzieże alkoholu i innych artykułów spożywczych oraz nieuiszczenie zapłaty za spożyty posiłek.

 

 

Autor: kom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony