Wiadomości

Dzielnicowy, jadąc na służbę, zatrzymał pijanego rowerzystę

Data publikacji 01.03.2024

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Kowalewie Pomorskim, powiat golubsko-dobrzyński, w drodze do służby, zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę, jadącego drogą krajową numer 15 w Lipnicy! Funkcjonariusz bez chwili wahania podjął interwencję wobec niego i wezwał na miejsce patrol z pobliskiego Wąbrzeźna. Mieszkaniec gminy Kowalewo Pomorskie odpowie za swój czyn przed sądem.

Wczoraj (29.02.24) tuż po 7:00, dzielnicowy z Posterunku Policji w Kowalewie Pomorskim, powiat golubsko-dobrzyński, w drodze na służbę, w miejscowości Lipnica w sąsiednim powiecie wąbrzeskim zwrócił uwagę na rowerzystę, który miał wyraźny problem z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Starszy sierżant Adam Wiśniewski od razu rozpoznał mieszkańca gminy Kowalewo Pomorskie. Policjant wiedział, że cyklista posiada dwa sądowe zakazy kierowania rowerem. 

Funkcjonariusz niezwłocznie przerwał mu jazdę ruchliwą "krajówką" i zaalarmował dyżurnego. Po chwili na miejsce przyjechał patrol, który przejął mężczyznę. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości cyklisty. Okazało się, że ten ma prawie promil alkoholu w organizmie. Za to wykroczenie ukarany został przez wąbrzeskich policjantów mandatem w wysokości 2 500 złotych. Za jazdę wbrew zakazowi stróże prawa z Wąbrzeźna skierowali do sądu wniosek o jego ukaranie. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Autor: st. sierż. Marzena Wróblewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony