Wiadomości

Zapowiada się kolejny pracowity dzień policjantów z „drogówki” na DK 10

Data publikacji 15.03.2024

Policjanci czterech powiatów naszego województwa przeprowadzą dzisiaj po południu działania „BEZPIECZNA DROGA DK 10 – PRĘDKOŚĆ I WYPRZEDZANIE”. Na trasie tej pojawią się zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy. Dlatego „noga z gazu", bo nie będzie tolerancji dla piratów drogowych!

Dzisiaj (15.03.24), w godzinach popołudniowych, kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzą kolejne działania na drodze krajowej nr 10 pn. „BEZPIECZNA DROGA DK 10 – PRĘDKOŚĆ I WYPRZEDZANIE”. Wezmą w nich udział policjanci z czterech powiatów: bydgoskiego, toruńskiego, lipnowskiego i nakielskiego.

Na przebiegającej przez nasz region drodze krajowej nr 10 pojawią się zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy, wyposażone w wideorejestratory. Celem akcji będzie zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na całej długości nadzorowanej drogi krajowej, ograniczenie zdarzeń, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym oraz ujawnienie przestępstw i wykroczeń popełnianych przez kierujących, w szczególności przekroczeń dozwolonej prędkości.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie kierowania pojazdami, zwłaszcza na drogach, gdzie rozwijane są duże prędkości. Tego typu działania przeprowadzone są cyklicznie, również na innych drogach naszego województwa.

Autor: podkom. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony