Wiadomości

DK 10 pod nadzorem policjantów z „drogówki”

Data publikacji 18.03.2024

W miniony piątek, w godzinach popołudniowych, kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili kolejne działania na drodze krajowej nr 10 pn. „BEZPIECZNA DROGA DK 10 – PRĘDKOŚĆ I WYPRZEDZANIE”. Wzięli w nich udział funkcjonariusze z czterech powiatów tych, przez które przebieg ta trasa. Mundurowi zapowiadają, że podobne działania będą kontynuowane również na innych trasach, zawłaszcza tam, gdzie rozwijane są duże prędkości.

W miniony piątek (15.03.24), w godzinach popołudniowych, kujawsko-pomorscy policjanci prowadzili kolejne działania na drodze krajowej nr 10 pn. „BEZPIECZNA DROGA DK 10 – PRĘDKOŚĆ I WYPRZEDZANIE”. Wzięli w nich udział policjanci z czterech powiatów: bydgoskiego, toruńskiego, lipnowskiego i nakielskiego.

Na przebiegającej przez nasz region DK 10 pojawiły się zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy, wyposażone w wideorejestratory. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo podróżujących tą trasą.

Głównym celem działań była poprawa stanu bezpieczeństwa na DK 10, czyli zmniejszenie liczby wypadków, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym. Mundurowi zwracali uwagę na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości oraz inne wykroczenia – w szczególności nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu czy nieprawidłowe wyprzedzanie. Funkcjonariusze weryfikowali także stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców, a także to czy podróżujący autami korzystają z pasów bezpieczeństwa. Podczas działań policjanci skontrolowali 119 pojazdów. Ujawnili 72 przekroczenia dozwolonej prędkości oraz 6 wykroczeń polegających na nieprawidłowym wyprzedzaniu.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie kierowania pojazdami, zwłaszcza tam, gdzie rozwijane są duże prędkości. Tego typu działania prowadzone są cyklicznie, również na innych drogach naszego województwa.

„BEZPIECZNA DROGA DK 10 – PRĘDKOŚĆ I WYPRZEDZANIE” w powiecie toruńskim

„BEZPIECZNA DROGA DK 10 – PRĘDKOŚĆ I WYPRZEDZANIE” w powiecie bydgoskim

Autor: podkom. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony