Wiadomości

Podsumowanie działań „Telefony"

W ramach akcji „Łapki na kierownicę” kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą ,,Telefony". Podczas akcji mundurowi szczególną uwagę zwracali na kierujących pojazdami, którzy w sposób niedozwolony korzystają z telefonu komórkowego podczas jazdy.

W mijającym tygodniu kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili jednodniowe wzmożone działania pod nazwą „Telefony”. Głównym ich celem była poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków. Akcja miała także na celu uświadomienie kierującym pojazdami, że korzystając podczas jazdy z telefonu komórkowego tracą koncentrację, co może być przyczyną zdarzenia drogowego.

Pomimo coraz większej świadomości, nadal wielu kierujących popełnia wykroczenie rozmawiając przez telefon komórkowy. Kierowca mając w ręku „komórkę’’, pisząc SMS-a czy odbierając e-maile może nie zauważyć prawidłowo przechodzącej osoby na przejściu dla pieszych, co może skończyć się tragicznie.

W trakcie działań, policjanci ujawnili 224 wykroczenia polegające na nieprawidłowym korzystaniu przez kierujących z telefonu komórkowego w czasie jazdy.

Funkcjonariusze przypominają, że używanie telefonu komórkowego podczas jazdy niezgodnie z przepisami, w najlepszym wypadku skutkuje 500 złotowym mandatem i 12 punktami karnymi. Korzystanie z zestawu słuchawkowego jest o wiele wygodniejsze, a przede wszystkim zwiększa naszą uwagę i bezpieczeństwo. 

 

Działania „Telefony” na drogach powiatu radziejowskiego

Działania „Telefony” na drogach powiatu świeckiego

Działania „Telefony" w powiecie inowrocławskim

Autor: podkom. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony