Wiadomości

Apelujemy „STOP AGRESJI DROGOWEJ”, bo każdemu podróżującemu należy się szacunek

Data publikacji 26.03.2024

Nie zwracał uwagi na znaki drogowe, wyprzedzał na zakazie, omijając przy tym wysepkę z lewej strony. To niebezpieczne zachowanie zarejestrowane kamerką samochodową wpłynęło na skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ”. Kierowcy grozi grzywna do 30 tysięcy złotych!

Na skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ” kujawsko-pomorskiej Policji wpłynęło kolejne nagranie z zarejestrowanym niebezpiecznym zachowaniem jednego z kierujących. Do sytuacji tej doszło w miniony piątek (22.03.24) w miejscowości Fletnowo, powiat świecki, na drodze krajowej nr 91. Kierowca audi, podczas wyprzedzania innych pojazdów, nie zastosował się do znaku B-25 „zakaz wyprzedzania”, znaku P-4 "linia podwójna ciągła" oraz ominął wysepkę z niewłaściwej strony - znak C-9 "nakaz jazdy z prawej strony znaku".

Tego typu zachowanie to nie tylko brak kultury, ale przede wszystkim rażące łamanie przepisów. Kierującemu grozi teraz grzywna w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych!

Apelujemy o zdrowy rozsądek i przewidywanie tego, co może wydarzyć się na drodze. Każdy bowiem chciałby zakończyć swoją podróż bezpiecznie. Aby tak się stało, należy przestrzegać ustalonych zasad i przepisów określonych przez ustawę Prawo o ruchu drogowym. A tak po prostu, po ludzku, szanować innych podróżujących.

Autor: podkom. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Opis filmu: Na drodze krajowej nr 91 kierowca audi, podczas wyprzedzania innych pojazdów, nie zastosował się do znaku B-25 zakaz wyprzedzania, znaku P-4 linia podwójna ciągła oraz ominął wysepkę z niewłaściwej strony - znak C-9 nakaz jazdy z prawej strony znaku.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.47 MB)

Powrót na górę strony