Wiadomości

Będą dodatkowe patrole w Toruniu

Data publikacji 28.03.2024

Przeszło 690 tys. złotych pozwoli na sfinansowanie ponad 2,3 tys. dodatkowych służb w Toruniu. Pieniądze na ten cel dzięki porozumieniu podpisanemu z Prezydentem Torunia trafi wkrótce na Fundusz Wsparcia Policji.

Dziś (28.03.2024) Prezydent Miasta Torunia Pan Michał Zaleski i Komendant Miejski Policji w Toruniu podinsp. Mariusz Gaik podpisali porozumienie. Dokument dotyczy współpracy magistratu, który przekaże na rzecz toruńskiej komendy środki w kwocie 695 tysięcy złotych, na opłacenie dodatkowych służb realizowanych przez toruńskich policjantów, którzy zdecydują się na ich pełnienie w swoim wolnym czasie.

Funkcjonariusze będą prowadzili działania prewencyjno-kontrolno-edukacyjne. Dodatkowe patrole finansowane przez magistrat zostaną rozplanowane do 31 grudnia 2024 r. Będą to przede wszystkim patrole piesze, ale także zmotoryzowane, oraz spotkania edukacyjne mające na celu poprawę świadomości mieszkańców na temat zagrożeń i sposobów radzenia sobie z nimi.
Szczególnie w miesiącach wakacyjnych oraz podczas imprez masowych o charakterze artystycznym, sportowym czy rozrywkowym potrzeba wzmocnienia służby patrolowej jest spora. Zwłaszcza w sezonie, gdy nasze miasto odwiedza wielu turystów. Te dodatkowe służby są także odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, którzy liczą na obecność policjantów w patrolach pieszych.

Porozumienia pomiędzy magistratem i policją są realizowane od lat. W roku 2023 wsparcie miasta pozwoliło na zorganizowanie ponad 2300 dodatkowych służb. Na rok 2024 w ramach przekazanej kwoty 695 tys. zł  możliwe będzie zorganizowanie takiej samej ich liczby.

Autor: asp. Dominika Bocian KMP Toruń
Publikacja: nadkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony