Wiadomości

DK10 pod nadzorem policjantów z „drogówki”

Data publikacji 28.03.2024

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili kolejne działania na drodze krajowej nr 10 pn. „BEZPIECZNA DROGA DK 10 – PRĘDKOŚĆ I WYPRZEDZANIE”. W działaniach wzięli udział policjanci z czterech powiatów.

W minioną środę (27.03.2024), w godzinach popołudniowych, w działaniach pn. „BEZPIECZNA DROGA DK 10 – PRĘDKOŚĆ I WYPRZEDZANIE” wzięli udział funkcjonariusze z czterech powiatów: bydgoskiego, toruńskiego, nakielskiego i lipnowskiego. Na drodze krajowej nr 10 przebiegającej przez nasz region pojawiły się zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestrator, funkcjonariusze wykorzystywali również policyjnego drona. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo podróżujących tą trasą.

Głównym celem działań była poprawa stanu bezpieczeństwa na DK10, czyli zmniejszenie liczby wypadków, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym. Mundurowi zwracali uwagę na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości oraz inne wykroczenia drogowe – w szczególności nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, stan techniczny pojazdów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz trzeźwość kierowców.

Niestety znaleźli się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy rażąco popełniali wykroczenia w ruchu drogowym. Przykłady:

  • w miejscowości Sadki ul. Wyrzyska kierujący przekroczył prędkości o 56 km tj. 106/50 – ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 13 pkt.
  • w miejscowości Sumin DK10 kierujący przekroczył prędkości o 51 km tj. 121/70 – ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 13 pkt.
  • w miejscowości Rumunki Skępskie DK10 kierujący przekroczył prędkości o 27 km tj. 97/70 – ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz 7 pkt.
  • w miejscowości Sumin DK10 kierujący przekroczył prędkości o 41 km tj. 111/70 – ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł oraz 11 pkt.
  • w miejscowości Kolankowo DK10 kierujący przekroczył prędkości o 37 km tj. 87/50 – ukarany mandatem karnym w wysokości 1600 zł (z uwagi na recydywę) oraz 11 pkt.

Podczas działań policjanci łącznie skontrolowali 124 pojazdy i ujawnili 93 przekroczenia dozwolonej prędkości oraz 7 wykroczeń polegających na nieprawidłowym wyprzedzaniu.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie kierowania pojazdami, zwłaszcza na drogach, gdzie rozwijane są duże prędkości. Tego typu działania przeprowadzane są cyklicznie, również na innych drogach naszego województwa.

KPP Nakło nad Notecią

KPP Lipno

Autor: podkom. Remigiusz Rakowski WRD KWP Bydgoszcz
Publikacja: nadkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony